עיצוב פנים

עיצוב פנים, איננו רק "סביבה יפה", עיצוב פנים נועד לאפשר לנו לחיות בסביבה מותאמת לצרכינו. כלומר לעצב את הסביבה כך שתהיה הנוחה והיעילה ביותר עבור מי שחי בה. אנחנו כבר יודעים שלסביבה בה אנו חיים, עובדים ופועלים, יש משקל רב ביותר על אופן התפקוד שלנו, על מיצוי הפוטנציאל שלנו, על הרגשות שלנו, מצב הרוח והאווירה סביבנו. החלל הינו בבואה שלנו ויש ביכולתו להוות גם כח מניע עבורנו.

כיצד יוצרים סביבה מושלמת עבור כל אחד ואחת?

בארגון ותכנון נכון של החלל, כשכל דבר ממוקם "נכון", ההתנהלות בחלל פשוטה וטבעית, כל דבר נמצא במקום בהתאם לצורך של המשתמש ובהרמוניה מלאה עם שאר הסביבה. אחרי הכרות עמוקה עם הצרכים ועם בני הבית, תכנון מוקפד על כל הרבדים, סדרי עדיפויות ותקציב, מתקבל חלל מתוכנן וחכם. זהו עיצוב פנים. אחר כך, מגיע שלב בניית האווירה, יצירת ה"יפה" בהתאם לטעם ולתחושות שהלקוח רוצה ליצור במקום, זה כבר ה"הום סטיילינג".

מתי צריך עיצוב פנים?

עיצוב פנים הינו תכנון המרחב הפנימי, על כל המשתמע מכך. על מנת ליצור מרחב פרקטי, מותאם לצרכי המשתמשים, תוך התבוננות לאורך זמן ולייעודים השונים של החלל. מתוך למידת הצרכים ובחירת האופציה המשתלמת והאפקטיבית לדרישות הלקוח ופונקציונאליות המבנה יש צורך בתכנון מקיף המביא בחשבון את כל רבדיי המבנה. לעיתים, יש ועולה הצורך בשינויי מבנה פנימיים, הזזת קירות, שינוי פתחים ועוד, באופן בו התוכניות השונות של בנייה ומערכות, תשתלבנה זו בזו לשם אותה תכלית כך שתפעול החלל יהיה טבעי ונח למשתמש.

הכרות עמוקה עם הצרכים ותכנון נכון, מבטיחים הצלחה

כשלב ראשון בתכנון הפנים, חשוב להבין את הצרכים והכוונות העתידיות. לשם כך נדרשת הקשבה עמוקה מצדי. רק אז, ניתן להתחיל ולתכנן את הבית, המשרד או הקליניקה, באופן שיהיה הפרקטי הנוח והנעים ביותר למי ששוהה בו. הבנת השטח הקיים וניצולו האופטימאלי כחלק מהתכנון החדש, ניצול האור הטבעי, התייחסות לכיוונים, לקירות קיימים וקונסטרוקציה וכמובן לחיסכון בעלויות. תכנון וסרטוט, סנכרון בין כל מערכות החשמל, אינסטלציה, מיזוג, וכו'. עד לתוצאה משביעת רצון מכל בחינה, בחירת חומרי גמר כגון התאמת ריצופים וחיפויים, אלומיניום לחלונות, לא רק כאלמנט עיצובי אלא גם חסכוני ופונקציונאלי למשל לצרכי בידוד חום וקור, איטום מרעשים, קל לתחזוקה ועוד. כל שלב בבנייה נלקח בחשבון באופן כזה שיותאם ספציפית למקום ולצרכים שהוא אמור למלא לבעליו. כך החיים במרחב הופכים לנוחים ביותר והחיים בבית מאפשרים תנאים מושלמים למימוש הצרכים של המתגוררים או עובדים בו.

תהליך העבודה בתכנון ועיצוב פנים

בעיצוב הפנים, מושם דגש רב על תכנון ודיוק, ולשם כך אני יוצרת שרטוטים והדמיות לפני כל פעולה. על ידי תכניות בתכנת "אוטוקאד" והדמיות תלת ממדיות בתכנת "סקצ'אפ", אני עוזרת ללקוח להכיר ולהבין את החלל על בוריו, כך שיוכל לחוות דעתו ולא תהיינה לו הפתעות בהמשך. תחקיר מעמיק על אורח החיים של הלקוח לצד הכרות רבת שנים ועמוקה עם בעלי מקצוע ומגוון החומרים בשוק, מאפשרים יצירת כתב כמויות והבנה ברורה של עלויות הפרויקט. פיקוח עיצובי ותיאום העבודה מול אנשי המקצוע ובעלי המלאכה. כך שלא תהיינה הפתעות וחריגות מהתקציב.

אז למה מעצבת פנים?

תפקידי, כמעצבת פנים הוא ללמוד ולהכיר אתכם! לדעת מה אתם אוהבים, ומה הצרכים שלכם, מה הם החלומות שלכם, ולהביא בחשבון את כל אלה כדי שיחד ניצור מקום שישרת אתכם ולא אתם תעבדו עבורו. כזה שיהיה קל לתחזק, לנקות ולתפעל, כזה שאפשר יהיה לעבוד בו ולחיות בו בהתאם לאופי שלכם. למנוע רכישות מיותרות או טעויות שיעיבו על היום יום אחר כך שנים רבות ולחסוך בתקציב למה שחשוב באמת. עיצוב פנים מיועד למי שרוצה להשיג מהבית, הדירה, החנות או המשרד שלו, ניצול ושימוש נכון במרחב שישרת את צרכיו במינימום עלויות! והכי חשוב, להרגיש ממש בבית. אחרי שמימשנו את פוטנציאל המבנה נהפוך את החלל שנוצר לאסתטי, מזמין, הרמוני, כזה שמדבר בדיוק לטעמכם ומרגש אתכם כל בוקר מחדש.

התמחויות כמעצבת פנים, השתלמתי והרחבתי את סל כישוריי גם להום סטיילינג ופנג שואי. אני מתמחה בעיצוב ותכנון בתים, בהרחבות בקיבוצים ומושבים. עיצוב דירות ושינויי דיירים. מעצבת ומתכננת חנויות, משרדים (עם ניסיון בכל סדר גודל) וחללי עבודה. עיצוב פנים עסקי, דורש הבנה ייחודית והכרות עמוקה, על שלל המערכות המורכבות של תקרות פריקות, אקוסטיקה, מערכות תקשורת מורכבות, מצלמות, מחיצות זכוכית ותווי תקן, זאת ועוד. הן בבניה הפרטית והן למסחרית אני מספקת תוכניות מפורטות תכנון ועיצוב ייחודי של פרטי ריהוט, מטבחים, תכניות נגרות לביצוע ופרטים ייחודים בהזמנה אישית. לאחרונה הרחבתי את שירותי ואני נוסעת עם לקוחותי לרכישות בסין דבר המייעל מאוד את זמני הבחירות לחומרי גמר, ריהוט, תאורה ועד הפרט האחרון וכמובן מוזיל בחצי את העלויות! אני כאן, כדי שהסביבה שלכם תעורר השראה, תהיה הרמונית ובעיקר מותאמת ונכונה בדיוק בשבילכם.

מוזמנים ליצור קשר!